Order

order@lvi.se


Service

service@lvi.se

+46 470 72 77 09


Övriga ärende

info@lvi.se

+46 470 72 77 00


Nyhetsbrev

Kontakt

Från vänster: Karin Katzler (säljare), Hinni Hreinsson (arbetsplatsanpassning- och affärsutvecklingsansvarig),
Marcus Glad (serviceansvarig), Hans Henretta (säljare), Petter Helge (marknads- och försäljningschef), Hel
én Degerman (marknadskoordinator), Eva Öhman (säljare) och Andreas Schönbeck (säljare). 
Detaljerad kontaktinformation 
finner du längre ned på sidan.

 

Adress

LVI Low Vision International AB
Verkstadsgatan 5
352 46 Växjö

Växel: 0470-727700 | Fax: 0470-727725
Email: info@lvi.se | Order: order@lvi.se


Kontorstider

Måndag till torsdag 08.00-12.00, 13.00-16.30.
Fredag 08.00-12.00, 13.00-16.00.
Dag innan helgdag stänger vi kl 16.00.

 

Order / förfrågningar 

Helén Degerman tar hand om
din order. Har du någora frågor
så kontakta henne gärna direkt

på 0470-727702,
eller order@lvi.se


 

Följ oss på sociala medier:

Bild på klickbar Facebook-ikon.Bild på klickbar YouTube-ikon.Bild på klickbar Twitter-ikon.

Bild på orderansvarig, Helén Degerman.

 

Mässor & utställningsaktiviteter

Du har möjlighet att se och prova våra produkter på olika platser i landet genom de olika mässor och utställningar som vi återkommande deltar i. Se våra planerade mäss- och utställningsaktiviteter >>


Detaljerad kontaktinformation

Försäljning Södra Sverige

Andreas Schönbeck (Växjö)
andreas.schonbeck@lvi.se
0470-72 77 20

Arbetsplatsanpassning/Affärsutveckling

Hinni Hreinsson (Sundbyberg)
hinni.hreinsson@lvi.se 
0470-72 77 13

 

Försäljning Mellersta Sverige

Karin Katzler (Sundbyberg)
karin.katzler@lvi.se 
070-580 06 49

Hans Henretta (Sundbyberg)
hans.henretta@lvi.se 
070-575 02 75

 

Försäljning Norra Sverige

Eva Öhman (Umeå)
eva.ohman@lvi.se 
090-200 90 09



Besöksadress Sundbyberg:

Gjuteribacken 15, NB
172 65 Sundbyberg


Service & Support

Support och service
Marcus Glad (Växjö)
support@lvi.se / service@lvi.se
0470-72 77 09




Mjukvarusupport
support@lvi.se 
0470-72 77 09

 

Marknads- och försäljningschef

Petter Helge (Växjö)
petter.helge@lvi.se
0470-72 77 10

 

VD

Erik Bondemark (Växjö)
erik.bondemark@lvi.se
0470-72 77 01

 


Utbildning / LVI Academy

Vi föreläser gärna om vår kunskap kring
hjälpmedel, anpassningar och teknik. 
Kontakta oss gärna för förfrågan om del-
tagande på mässa, temadag etc. För
utbildning / LVI Academy, kontakta res-
pektive säljare.


Arbetsplatsanpassningar

Vi kan hjälpa till med frågor som rör arbets-
platsanpassningar, t ex utredning, hjälp-
medel och utbildning.

Andreas Schönbeck:
andreas.schonbeck@lvi.se
0470-72 77 20.

Hinni Hreinsson
hinni.hreinsson@lvi.se
0470-72 77 13


Frågor om vår hemsida

Webmaster (Växjö)
Malin Enmeborg
malin.eneborg@lvi.se 
0470-72 77 06


Inköp

Inköpschef
Carl-Johan Bonde (Växjö)
carl-johan.bonde@lvi.se 
0470-72 77 12